Článok jedného Gréka III.-Kam smeruje Grécko? Pravdivé správy

Autor: Maximos Dragounis | 8.6.2011 o 17:12 | (upravené 15.9.2011 o 8:58) Karma článku: 4,49 | Prečítané:  1562x

Ako je to dnes v krízou zmietanom Grécku? Ako ľavicová vláda zvláda šetrenie? Ako sa k šetreniu stavajú Gréci? Bude bankrot? Čo sa v Grécku udeje ak zbankrotuje? Ak vás zaujíma niektorá z týchto otázok, prečítajte si nasledujúci článok, nezaujatý, na rozdiel od väčšiny slovenských médii a tzv. bankových analytikov.

Ekonomická situácia v Grécku

Ako všetci vieme, pred nedávnom pôsobili v Grécku inšpektori, ktorí mali rozhodnúť o uvolnení ďalšej časti, životne dôležitej 110 mld. pôžičky Grécku. Ak by financie neuvolnila, Grécko by pravdepodobne do júla zbankrotovalo. Na povolenie tejto pôžičky však musela grécka vláda prijať viaceré opatrenia od poslednej pôžičkovej  časti. Slovenské média sa zaplnili stovkami článkov bankοvých "expertov", ktorí so 100% presvedčením tvrdili, že vláda premiéra Papandreou absolútne prepadla v úsporných opatreniach a tak Gréckο určitene nedostane žiadnu pôžičku a príde bankrot. To by si slovenské média so Židmi a pravičiarmi za chrbtom najviac priali... Zaráža ma najmä, keď vidím tieto silácke tzv. "100%" tvrdenia ekonómov, ktorí ledva zmaturovali a teraz vypúšťajú tieto múdrosti. Po vyjadrení inšpektorov však týto samozvaní experi poväčšinou stíchli aj s novinármi. Objaví sa sem-tam nejaký uštipačný článok. Inšpektori sa totiž zhodli, že grécka vlda postupovala veľmi správne a podľa predchádzajúcej dohody, takže ďalšia časť pôžičky môže byť odsúhlasená. Navyše sa rokuje o prijatí druhej, cca. 60 mld. pôžičke, ktorá má oživiť Grécko, samozrejme za pomoci prísnych škrtov a definitívne odvrátiť nepríjemnú situáciu v Grécku. Potom by sa Grécko mohlo postaviť na nohy a splatiť pôžičky.

Príde bankrot?

Mikis Theodorakis

Po doterajších skúsenostiach však na túto otázku nedokážem na 100% odpovedať, možno keby som včera skončil školu, nasadil si okuliare a kravatu a tváril by som sa ako ekonóm, tak snáď by som si aj ja trúfol... Ide totiž o to, že proti Grécku a aj celej Eurozóne stojí tiež labilné U.S.A a jej ekonomickí "archondi", teda samozrejme Židia, ktorí žijú z dolára a teda ho chcú udržať silný. Prostredníctvom svojich "ratingových agentúr", ktoré v skutočnosti nie su nič iné iba bábky a hračky židovských obchodníkov, ktorí tak negatívne hodnotia výkonnosť gréckej ekonomiky, hoci tá, naopak, zaznamenala stabilitu. Však agentúra Moody´s vytýčila neoprávnene Grécku predposledný ratingový stupeň  pred bankrotom! Nato už reagoval premiér Papandreou aj niektorí európski predstavitelia! Záverom teda, vďaka nenažranosti jednotlivých skupín sa Grécko kľudne môže dostať do bankrotu, čo by znamenalo silné oslabenie eura a aj celej eurozóny, čo by využil dolár a spomínaná skupina na vlastné obohatenie na úkor všetkých členov EU, ktorých previazaný bankový sektor by fakticky skolaboval!

Grécko deň po bankrote


Ak by Grécko zbankrotovalo, v bežnej politickej situácii by to znamenalo jednu veľmi jednoduchú vec. Pád demokratického režimu, štátny prevrat a dobrovolné vystúpenie z EU! To som si ako Grék na 100% presvedčný, že sa stane! Už teraz sa totiž veľká časť národa (mnohí z nich podporujú súčasné šetrenie) zoskupila okolo gréckeho hudobného skladateľa, jedného z najlepších skladateľov 20. stor., Mikisa Theodokisa, ktorý je známy aj vďaka tomu, že zložil známu pieseň, Grék Zorba! Táto výrazná osobnosť gréckeho kultúrneho života nadchla mnohých, Theodorakis je známy svojimi prejavmi a schopnosťou ovládať dav, hoci už má 85 rokov. V prípade bankrotu by v Grécku vypukla revolúcia, pád vlády a nový režim. Theodorakis potom plánuje spojiť záujmi Grécka s tiež ohrozeným Španielskom a Portugalskom a vytvoriť tak novú úniu krajín, začo si vyslúžil aj podporu v Španielsku! Demokracia totiž len ťažko môže fungovať vo veľkom štáte, už v starovekých Aténach bolo ťažké zabrániť nadbytku úradníkov a korupcii, nie to ešte vo veľkom štáte ako je Grécko. Múdri vzdelanci, ako napr. Aristoteles či Platón demokraciu odsúdili. Podľa nich to bol zvrátený a zlý režim nenažranej lúzy! A mali pravdu, my sme to pochopili dosť neskoro! Zato, môžeme menovať spravodlivých a výborných "diktátorov" svetových dejín: Caesar, Augustus, Traianus, za ktorých sa obyvateľstvo malo veľmi dobre! Však v Grécku to nebolo tak dávno, čo vládol diktátor Georgios Papadopoulos (1968-1973), za ktorého sa Grékom žilo veľmi dobre a bez dlhu! Stačil len ľodiarsky, potravinársky, strojársky, textilný ppriemysel, poľnohospodárstvo a turizmus! A ľud si žil veľmi dobre! Potom, bohužial nastúpila pravicová vláda, ktorá Grécko dotiahla skoro až k bankrotu.

Postoj Grékov k šetreniu

Podľa aktuálnych prieskumov stále väčšina gréckych voličov podporuje tvrdé úsporné opatrenia vlády, čo slovenské média stále už rok úspešne taja! Väčšine demonštrantov však nejde o to, čo média prezentujú, teda zrušenie výhod, ktoré sú vo väčšine obyčajnou mediálnou lžou! Ide im jednoducho o spravodlivosť, aby členovia zlodejských vlád boli potrestaní a aby Grécko odmietlo akúkoľvek pomoc od zahraničia! Veľká časť gréckeho národa, medzi nimi aj mnohí podporovatelia šetrenia vychádza do ulíc, čo je v Grécku tisícročná tradícia ak je nejaký spoločný problém, preto aj vznikla starogrécka agora a strenutie ľudu-dimagogi. Väčšine Grékov, totiž ide o to, že v prípade nespravodlivého bankrotu vezmú do rúk moc a vyženú demokraciu, ako to nenásilne hlása aj Theodorakis! O tomto tiež média mlčia.

Skutočné čísla o Grécku

Poďme si tiež na pravú mieru uviesť rôzne štatistiky o Grécku, nafúknutých dôchodkoch či lenivosti, ktoré vyhodnotil EUROSTAT a mnohé iné zahraničné spoločnosti. Poďme sa teda pozrieť ako na tom stoja "leniví Gréci":

1.Práca: Podľa štatistiky pracujú Gréci 42 hodín v týždni, priemer EU je pritom 40,3%, Gréci pracujú NAJVIAC z EU!

2. Plat: Priemerný mesačný lat v Grécku je 803 euro, v Írsku je to 1300 euro, vo Francúzsku 1250 euro.

3. Dôchodok: Priemerný dôchodkový vek v Grécku je 61,4 rokov (pričom mnohí dnešní dôchodci pracovali od 16. roku života), európsky priemer je 61,1 rokov. Priemerný grécky mesačný dôchodok je 750 euro, v Írsku 1700, v Holandsku 3200 euro, v Taliansku 1593 euro

4. Štátny sektor: Podľa prieskumu 22,3% gréckych zamestnancov pracuje pre štát, pre štát pracuje 30% Francúzov, 34% % Švédov, 20% britov a 14% Nemcov. Gréci tak tvoria PRIEMER!

Tiež by som rád poukázal na tzv. kauzu mŕtvych duší, teda chybné vyplácanie dôchodkov zosnulým dôchodcom. Ide tu o čisté pokrytectvo západu, kde je dokonca úplne bežné, že rodina zosnulého ďalej poberá jeho dôchodok, ak však niečo také omylom nájdu v Grécku, je to "nemorálne", pričom tí, čo karhajú na to dokonca majú zákon! Rád by som tiež apelloval hlavne na nemeckú vládu, ktorá dosť často kritizuje, ale opäť sa úspešne mlčí, že za najväčším korupčným podvodom Grécka, ktorýsa udial za minulej pravicovej vlády figurovala nemecká firma Siemens spoločne s nemeckou vládou!

Kultúra v Grécku


Tiež sa stretávam s tvrdeniami neinformovvaných a obmedzených ľudí, ktorí tvedia, že Gréci sú nekoltúrni. Pozrime sa na štatistiky. Gréci sú najkultúrnejší národ EU. Atény majú najväčší počet divadelných inštitúcii na svete. Návštevnosť divadiel a koncertov tradičnej gréckej hudby je najrozšírenejšia v Grécku. Priemerne každá druhá grécka dedina má vlastné otvorené kamenné divadlo. Grécko má najbohatšie folklórne tradície v EU. Priemerne vydá jedna grécka dediny 20 diskov svojej ľudovej hudby. Najväčší počet hraných antických hier a celkovo záujem o antickú grécku literatúru je v Grécku. V Grécku pôsobí v súčasnosti najviac spisovateľov v Európe. Zahraničná hudba nemá ani polovičnú oblúbenosť ako tradičná grécka hudba. Grécko patrí medzi svetové "veľmoci" aj v počte aktuálnych umelcov (sochári, maliari), grécka etnická skupina patrí medzi najvzdelanejšie časti amerického národa. V týchto všetkých veciach sa Grécku vyrovnávajú iba európske krajiny grécky Cyprus, Taliansko a Španielsko.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Milujeme Slovensko

Vieme, že na to máme vo všetkých možných disciplínach.

EKONOMIKA

Syn daroval Zmajkovičovej dom, v majetkovom priznaní chýba

Jaroslav Zmajkovič získal priestranú nehnuteľnosť v roku 2008.


Už ste čítali?