Článok jedného Gréka IV.-Situácia v Grécku, grécky bankrot???

Autor: Maximos Dragounis | 14.9.2011 o 22:49 | (upravené 15.9.2011 o 18:30) Karma článku: 6,62 | Prečítané:  2601x

Slovenské média nám opäťsprostredkovali informácie typu: "Príprava na grécky bankrot" (istá súkromná televízia), či článok nemenovanej "pravdivej" tlače s nadpisom: "Videorozhovor Ppandreou-Merkelova-Sarkozi, predzvesť bankrotu? Týmito správami dňa 14. septembra informovali slovenské opozdené a pravdu zatajujúce média. Ja však podám informácie v pravdivom svetle!

Vyhlásenia slovenských pravicových médii netreba brať nikdy vážne, dokonca je vôbec hanbou tieto bludy a klamstvá nazývať médiami, pretože takto zavádzať človeka som naozaj ešte nikdy nezažil. S úplnou istotou totiž tieto mediálne bludy a mladí ledva (ak vôbec) doštudovaní tajtrlíci, tzv. Ekonómovia hovoria o jasnom bankrote a odchode z eurozóny.

Bankrot a odchod z eurozóny

Minister financii Venizelos (na ľavo) a premiér Papandreou (na pravo)

Viedorozhovor medzi gréckym premiérom Papandreom, nemeckou kancelárkou Merkelovou a francúzskym prezidentom Sarkozim sa skutočne odohral, 14.9. presne o 19:45 a trval asi pätnásť minút. Slovenské média, pri poskytovaní informácii pravdepodobne spolupracovali s gréckym mestom Delfi, konkrétne s miestnou veštkyňou Pýthiou, keďže sa niekoľko hodín predtým vyjadrovali s istotou, akoby sa toto telestretnutie odohralo pred jedným dňom. Bohužial, Pýthia nebola dostatočne v extáze a zlyhal dokonca aj ich ďaší zdroj, známy grécky veštec Tiresias a tak spáva o želanom gréckom bankrote neprišla. Výsledkom tohto telerokovania bolo iba toľko, že aj francúzska aj nemecká strana sa zabezpečila, že Grécko je členom eurozóny a ním aj stále ostane, premiér Papandreou tiež prislúbil ako aj dnes, tak aj počas jeho prejavu v meste Thessaloniki, že spraví všetko, preto, aby Grécko zachránil a udržal v eurozóne, rovnako tak aj grécky minister financii Venizelos. Proti odchodu Grécka z eurozóny sa 14.9. vyjadrili: za francúzsku vládu Jean Leonetti, ktorý rázne odmieta odchod Grécka z eurozóny, rovnako ako aj Olli Rehn, európsky komisár zodpovedný za menovú politiku, ako aj nemecký minister financii Wolfgang Schäuble. Postoj európskej únie je jasne zabrániť gréckemu bankrotu, ktorý by určite vyvolal istý domino efekt, ktorý by sa dotkol už aj Francúzska a Nemecka, ktoré majú tiež problém s ovládnutím pomerne vysokého dlhu.

Aby som však uviedol veci presne a bez prikrášlovania, ako to vidíme v novinách, či televízii, treba dodať, že začiatkom októbra sa do Grécka vráti trojčlenná komisia, odobriť uvoľnenie ďalšej časti z pôžičky. Trojka pritom v septembri prerušila rokovania, nakoľko našla nedostatky v plnení príslubov z gréckej strany. Avšak i z tejto kauzy dokázali slovenské média vyrobiť skutočne už len smiešne články s názvom ako: „Gréci opäť klamali“, či „Gréci neplnia sľuby, bude bankrot“. Bol tu načrtnutý obraz nahnevaných a oklamaných komisárov, ktorí z hnevom z Grécka odišli. V skutočnosti však grécka vláda odviedla kus veľkej neľahkej roboty, trojka odišla kvôli nezrovnalostiam a menším nedostatkom, ktoré sú samozrejmosťou v takom veľkom úspornom projekte, ktorý premiér Papandreou výborne presadzuje a za ktorý si získal pochvalu mnohých zahraničných politikov. Trojka teda dala priestor gréckej vláde aby si svoje problémy a ďalší smer prerokovala s európskymi predstaviteľmi. To by však páni redaktori museli preložiť vyhlásenie gréckeho ministra financii Venizelosa, to buďto nezvládnu, alebo nechcú zvládnuť!

Ako som sa už v minulosti vyjadril, bankrot Grécka nemôžeme vylúčiť, keďže grécka vláda, ale aj celá únia má veľké problémy, polená, ktoré im pod nohy hádžu židovské ratingové agentúry svojimi falošnými ratingmi, ktoré podporujú dolár, stačí sa napr. pozrieť na ratingy zadľženého a nedávno bankrotom hroziaceho USA. Bankrot Grécka je preto možný, vystúpenie z eurozóny však pravdepodobne nebude, pretože ten by vyšiel drahšie ako súčasná situácia. Grécky bankrot a následný odchod z eurozóny by grécke dlhy navýšil o cca 30%, samozrejme, že Grécko by žiadne peniaze nemalo a teda, ak by EU chcela prežiť, musela by Grécku zmovu požičať, iba na takú „banalitu“ , ako tlačenie novej meny. Toto by však EU vyšlo oveľa drahšie ako je tomu dnes. Slovenské média však už majú jasno, rovnako ako mali jasno v 2000€ gréckych dôchodkov a ešte vyšších platov.

Vyjadrenia politikov

Spory neutíchajú

Tiež sa pretriasali reči Václava Klausa , keď nehorázne, osobným a skoro až rasistickým útokom osočil grécky národ a keď sa na jeho primitivizmus vôbec „dovolil“ ohradiť premiér Papandreou, pseudoeuroskeptik Klaus, stihol pohotovo dodať, že nie len Gréci, ale už ani Česi nemôžu byť v jednej únii s Nemeckom. Na margo tohto pána, ktorý svojimi aférkami jemne pripomína pravicovú legendu, talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho, sa vyjadrím iba toľko, že keby bol skutočne taký euroskeptik, bol by kvôli svojmu presvedčeniu úplne niekde inde a nepchal by sa do politiky. V politike sú ale peniaze, však pán Klaus?

Nedá mi ešte, neskritizovať Berlusconiho, ktorý je priam prototypom pravicovej politiky, šetriť na úbohých občanoch, robiť tvrdé úsporné opatrenia tam kde netreba (trhať chlieb z úst bežného človeka), neškrtať tam kde treba (politici) a meniť zákony tak, aby mohol beztrestne kradnúť. Rovnako tak mi nedá nespomenúť gréckeho pravicového politika Karatzaferisa, ktorý dnes vyhlásil: „Stanem sa premiérom a vyriešim všetky problémy“. Kde si len doteraz bol Karatzaferi, grécky spasiteľ... Rovnako tak ako aj pravicový politik Samaras, ktorý bez hanby dokáže kritizovať úsporné opatrenia, ktoré musíme riešiť po jeho predchodcovi bývalom premiérovi Karamanlisovi, dnes nezvestnom zbohatlíkovi, pretože keby tento pajác začal riešiť grécky problémy pred rokmi, táto kríza by tu nebola! Pravicové slovenské média mlčia...

 

Záverom

Karamanlis: "ja neviem kde sú peniaze"...

Bohužial grécka kríza a celá táto kríza je problémom celého západného sveta, ktorý sa hrabal tam kde nemal a teraz na to doplatil. Môže zato grécka pravicová vláda Karamanlisa, ktorá falšovala a kradla, ostatne ako všetci pravicoví politici (viď. Bush, Berlusconi, Dzurinda, Radičová). Rovnako tak zato môže rozvetvená kontrolná štruktúra EU, ktorá zlyhať NEMOHLA, iba, ak by ako kontrolori pracovali mentálne retardovaní občania, pretože s takými kontrolnými inštitúciami musel aj slepý vidieť kto falšoval a aká je skutočná pravda! Európska únia má rovnaký podiel ako aj bývalá grécka vláda, teda grécka strana, preto ak neinformovaní ľudia chcú hľadať vinníka, po prvé treba zájsť do Bruselu. Ešte ku euro, po správnosti a ak by boli dodržané dohody ustanovené pár rokov pred jeho zavedení, žiadna z krajín by ho v roku 2002 nemohla zaviesť!

V Grécku je už teraz dosť ťažká situácia, stále viac nezamestnaných, nezmyselné štrajky taxikárov, ktoré však grécka vláda a predstavitelia miest zvládli perfektne nahradiť, dokonca násilné útoky prisťahovalcov na grécke inštitúcie a gréckych občanov, ale ak skutočne príde bankrot, alebo strata akéjkoľvek suverénnosti a slobody, ktorú našu predkovia v roku 1821 prvý krát vybojovali krvou určite príde zmena režimu a pád demokracie, ktorá má však od demokracie (vlády ľudu) veľmi ďaľeko, škoda že si neberieme príklad Aristotela, Platóna či Demosthena, ktorí demokraciu dávno zavrhli!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Milujeme Slovensko

Vieme, že na to máme vo všetkých možných disciplínach.

EKONOMIKA

Syn daroval Zmajkovičovej dom, v majetkovom priznaní chýba

Jaroslav Zmajkovič získal priestranú nehnuteľnosť v roku 2008.


Už ste čítali?