Článok jedného Gréka V.-Ďalší bankrot a ilúzie o Grécku, vláda SR

Autor: Maximos Dragounis | 12.10.2011 o 21:17 | (upravené 12.10.2011 o 22:05) Karma článku: 6,76 | Prečítané:  2308x

Opäť ponúkam náhľad do gréckej situácie, ktorú opäť slovenské média pravicovo a nedemokraticky orientované skreslujú a zveličujú. V dnešnom článku budem opäť rozoberať bankrot Grécka, ktoré podľa slovenských médii malo na sto percent skrachovať už najmenej 10 krát za posledný rok. Tiež nazriem do súčasných grécko-tureckých sporov na Cypre či otázkau ohľadom Macedónie, ale aj o páde vlády na Slovensku.

Sloboda je vždy na prvom mieste gréckeho človeka: Lepšie krátka sloboda, ako 40. rokov otroctva a väzenia-píše grécky text s gréckym bojovníkom. Grécko musí robiť tvrdé úspory aby svoju slobodu obhájilo.

Pád vlády na Slovensku

Posledná šanca na záchranu vlády, Slovensko sa zbavuje ťarchy

Keďže toto je najhorúcejšia téma na Slovensku, začnem tu. Politická pravicová strana SDKU opäť dokázala, ako oklamala svojich voličov, keď zrazu sa bije za to, aby Euroval prešiel, no pred voľbami premiérka (ak sa to tak ešte dá povedať), tvrdo proti pôžičkám zadĺženým štátom bojovala. Ale opäť tu víťazí pravicová politika, oklamať voličov, naslubovať a potom sa na nich vykašlať a samozrejme vydierať a zdierať svoj vlastný národ. Teraz to síce premiérka zakrýva tým, že predsa Euroval je niečo iné, ako prvá pôžička Grécku, aby sa tak vyhla zodpovednosti za predvolebné sľuby, ale v podstate je to to isté a podľa jej predvolebnej filozofie je Euroval oveľa horší ako prvá pôžička Grécku! Ale čo sa stalo? V Brusely zase dupli a pani už našťastie len „ vtedajšia“ premiérka zrazu „pochopila“, pričom celé to samozrejme prešlo bez mlčania a predvolebné sľuby do stratena a média opäť mlčia a hrajú spolu s bývalou koalíciou túto špinavú hru, namiesto toho, aby poukazovali na schizofrenické vyhlásenia.

Strana SaS, si síce za svojimi predvolebnými sľubmy stála a obstála, ale prečo? Jednak je možno sčasti o svojej hlúpej tvrdohlavosti presvedčená, ale opäť sa len jedná o hru, SaS si už nemôže dovoliť prísť o ďalších voličov a tak si musí, aspoň toto obhájiť, keď už oklamala narkomanov a homosexuálov. Teraz síce príde o vládu nad Slovenskom, ale z ich pohľadu je lepšie ostať po voľbách v parlamente, ako mimo neho v budúcnosti a teraz vo vláde. Keby mala táto pofiderná strana viac preferencii na Eurovale by sa dohodla už veľmi dávno.

Po pomerne krátkom období tretej dzurindovej pravicovej vlády na Slovensku sa dosiahlo iba toľko, že Mikloš a Dzurinda, skutoční vládcovia Slovenska, prostredníctvom svojej bábky, takpovediac volebného maskota, Ivety Radičovej opätovne odtŕhala od úst chudoby chlieb, namiesto toho aby, zdanila veľkopodnikateľov, teda na Slovensku obyčajných zlodejov, prípadne banky! Nespokojnosť konečne rozhýbala aj slovenskú verejnosť, ktorá začala so slabými náznakmi štrajkov. Som úprimne rád, že Slovensko si môže vydýchnuť po krátkom, ale pre obyčajných ľudí (nemám na mysli eponymných miliardárov pod vedením Matoviča) veľmi ťažkom pravicovom útlaku. Po predčasných volbách sa táto karikatúra politiky už určite do vlády nedostane, pretože si počas svojho pôsobenia vládcovia vykopali pomerne hlboký hrob! Ostatne stalo sa to čo som predpovedal už dávno, že táto vláda nemôže vydržať. Mal som pravdu vtedy, mám aj teraz a mal som vždy ohľadom Grécka, ktoré slovenské média pravidelne neúspešne posielali do bankrotu.

Euroval je jediné riešenie, ako vyriešiť krízu v celej EU, čo zrazu pochopila aj väčšina slovenských pravicových odporcov. V prvom rade zo slovenského pohľadu sa jedná o udržanie stability vlastnej slovenskej ekonomiky, keďže už sa prvýkrát verejne priznali ekonomické problémy Francúzska a Nemecka, pričom tieto štáty, aj s Talianskom držia v rukách slovenskú ekonomiku a čím väčšie problémy budú mať tieto krajiny, niekoľkonásobne väčšie problémy bude mať Slovensko. Tu sa opäť môžete poďakovať dzurindovej vláde

Situácia v Grécku, zase bankrot?

Aj takto riešia mnohí Gréci svoje problémy...

Grécko je vo veľkých problémoch. Mnohí ľudia majú dosť škrtov a úspor a tak štrajkujú. Niektorých z nich môžem čiastočne pochopiť, hoci vždy som bol proti týmto štrajkom. Priemerný grécky plat sa totiž z pôvodných 803 € mesačne (nie 2000 a viac ako radi slovenské média uvádzali) znížil asi na 500 €. Tisíce štátnych zamestnancov boli prepustení a dnes jednoducho nemajú z čoho žiť, ďalších 30.000 behom roka o miesto tiež príde. Tieto opatrenia sú ale nutné a ako zdôraznila grécka vláda je to jediná cesta ako sa z krízy dostať, hoci bude ťažká a hoci vládnúca ľavicová strana PASOK pred voľbami hovorila niečo iné, no kto mohol tušiť ako pravicová Nea Dimokratia kradne a falšuje a aký je skutočný stav ekonomiky? Vláda Georgia Papandrea však počas svojej dvojročnej vlády spravila pre Grécko skutočne veľmi veľa, čo potvrdzujú aj európski analytici a skutoční ekonómovia, nie 20 roční slovenskí pravicoví pajáci, však minule som v televízii sledoval ako o gréckej kríze rozprávali dvaja ledva 30 roční „ekonómovia“ a čo rozprávali, no ja žasnem... Faktom je, že ak by Grécku vládla pravica, najväčší vinník gréckej krízy-strana Nea Dimokratia, ktorá zahraničnú pomoc tvrdo odmieta, Grécko by sa dnes takmer určite zmietalo v tvrdej občianskej vojne, a je otázne, či by eurozóna ešte existovala. Grécka vláda nedávno prijala ďalšie úsporné opatrenia, ktoré počítajú s prepustením 30.000 štátnych zamestnancov a ďalším znížením platov. Podobné úsporné opatrenia má prijať ešte raz v najbližších mesiacoch.

V Aténach sú stále štrajky...

Slovenské média a spomínaní analytici však opäť posúvali Grécko do istého bankrotu, kedy tvrdili, že takmer určite trojka-teda komisia pôsobiaca v Grécku nám neuvoní ďalšiu, 6. časť z prvej pôžičky, lebo nespĺňame dohody. V skutočnosti však Grécko dohody plní a len malé nedostatky sú v takomto obrovskom projekte normálne, nehovoriac o tom, že niektoré dohody sa ťažko plnia počas každým dňom prehlbujúcej sa recesie v Európe. Trojka už oznámila, že Grécku za splnenie a činnosť gréckej vlády potrebnú sumu, bez ktorej Grécko november nemôže prežiť, vyplatí. Tiež bude potrebné odpísať časť pôvodných dlhov, viac ako 20%, ako sa pôvodne v júly predpokladalo. Jedná sa o pôvodné dlhy Grécka, najmä voči nezodpovedným bankovým sektorom, ktoré sa spoliehali na to, že grécke dlhy sa im vrátia, lebo to vždy za Grécko niekto splatí, to je však inak! Toto dnes pripustil aj premiér Papandreou.

Napriek všetkému však slovenské pravicové média zatajujú mnoho vecí a robia z Grécka akúsy čiernu dieru a to len preto, že ľavicová vláda PASOKu musí riešiť problémy, ktoré narobila pravicová vláda Nea Dimokratia Kostasa Karamanlisa. Preto sa už ani netreba diviť, že niektorí Slováci sa zle vyjadrujú o Grékoch. To čo slovenské média robia, nepatrí do civilizovaného sveta a je to jeden z ďalších odrazov 40. ročného socializmu a neprítomnosť akejkoľvek normálnosti. Je to obrovská hanba že štát EU je zvnútra manipulovaný médiami, ktoré vymývajú mozgy ľuďom. Podobne to funguje v Albánsku, Skopje či v Turecku, kde sú média využívané na upevnenie národnej nacionalistickej propagandy. Ešte stále väčšina Grékov úsporné opatrenia podporuje, to je starostlivo ututlávané a neustále sa ukazujú len štrajkovania taxikárov, komunistov, zúbožených ľudí, či smetiarov. To že štrajkujú taxikári je najväčšie svinstvo a ukážka len ich nenažranosti, robia hanbu Grécku, podobne ako komunistická strana KKE a jej prívrženci, ktorí neštrajkujú kvôli chudobe, ako niektorí, ale kvôli bohatsvu a to je rozdiel.

Grécko však napriek všetkému opäť nezbankrotovalo, ako to písali média a pravdepodobne nikdy nezbankrotuje, lebo ak by sa tak stalo, bol by to jasný pád EU a tiež ekonomickej prosperity Slovenska! Premiér Papandreu je veľmi schopný a dokázal vyriešiť mnohé problémy, ako je napr. výber daní. Dúfam, že vláda PASOKu v Grécku vydrží do konca svojho volebného obdobia, pretože ak tá padne, je dosť reálne že s ňou padne aj Európa, keďže grécka pravicová opozícia je proti Eurovalu aj pomoci Grécku. Držím teda našej vláde, ako aj mnoho iných Grékov palce a som si istý, že ak aj budúcnosť bude v Grécku veľmi zlá, nebude ani zďaleka tak zle ako bolo mnohokrát v tisíckyročnej histórii nášho národa. Na to treba ale zobrať tú cestsu, po ktorej ide Grécko už dnes.

 

Problémy okolo tzv. "Macedónska" a Turecka

Takto sa identifikuje národ ktorý rozpráva slovanským jazykom, dialektom bulharčiny...


Chcem svoj záver venovať otázke Turecka a štátu Skopje, ktoré ukradlo historický názov Macedónia Grécku. Začnem práve týmto pseudoštátom, ktorý by sa chcel dostať do EU a momentálne sa ohlasujú istí ľudia, ktorí by tento štát radi v EU videli. Znamenalo by to ale ešte hlbšiu recesiu Európy, keďže 30% miestneho obyvateľstva tvoria moslimskí Albánci, ktorí spochybňujú celistvosť tejto pseudorepubliky a chcú nasledovať príklad Kosova. Navyše tu prekvytá albánska drogová mafia, korupcia, katastrofálne služby a totálne sfanatizovanie národu. Miestni Slovania sa totiž až do 20. stor., cítili byť Bulharmi, až v Juhoslávii za Tita bola vytvorená „macedónska“ národná identita, aby sa tak vylúčili Bulhari z „Juhoslovanského národa“. Po páde komunizmu a osamostatnení vláda vynaložila obrovské financie a úsilie prostredníctvom médii a silnej propagandy sfanatizovať národ a upevniť macedónsku identitu, čo sa skutočne podarilo. Neustále sa tu stavajú pomníky Alexandrovi Veľkému, Filipovi II. a iným gréckym hrdinom, čo financuje chudobná a zaostalá ekonomika a premiér Nikola Gruevski. Toto individuum Gruevski, potomok z Grécka vyhnaného gréckeho komunistu Grouosa, čo sa dnes hrá na pravičiara rozhadzuje peniaze tejto chudobnej krajiny, stavia tieto nákladné sochy-napr. pred pár týždňami nechal postaviť obrovskú sochu Alexandra Veľkého v centre Skopie , ktorú objednal z Talianska a stála milióny eur. Navyše podporuje nacionalistickú propagandu a pripojenie Thessaloník a celej gréckej Macedónie k svojmu štátu.

Pri vztyčovaní obrovskej sochy Alexandra Veľkého v Skopje (v pozadí) oslavovali ..."Macedónci" v "národných Krojoch"...

Ceľkovo tzv. macedónsky ľud, hoci hovorí bulharsky cíti averziu voči Slovanom a cíti sa byť potomkom starovekých Macedóncov. Táto teória má ale jeden zásadný problém a to ten, že starovekí Macedónci-gréckohovoriaci kmeň, nikdy na území ch štátu nežil. Macedónci žili na území dnešného Grécka, v oblastiach kde sa stále gréčtinou rozpráva. Na ich území žil kmeň Paiónov, Trákov a Illýrov teda spojenie s Macedóncami neni možné, ani geneticky, ani jazykovo a už vôbec nie-čo je najdôležitejšie, kultúrne. Proti macedónskej identite je bývalý macedónsky premiér Ljubčo Georgjevski, krúti hlavou nad zaslepenosťou vlastného národa a na ukážku pravej identity „Macedóncov“ si sám zobral bulharský pas. Proti tzv. macedonizmu tejto krajiny, ktorej pôvodný názov bol Vardarská Bánovina sú aj miestni vzdelanci. Títo odporcovia sú ale pod tvrdým tlakom vlády Gruevskeho a zmanipulovaného ľudu. Sám Gruevski podporuje diskimináciu najmä veľmi malej gréckej menšiny, ktorá je terčom národného útlaku a má skutočne zakázané hovoriť inak ako po „macedónsky“! A toto je štát ktorý má byť členom EU?

Ďalej je tu otázka Turecka a jeho premiéra Recepa Tayypa Erdogana, ktorý sa voči zvrchovanému gréckemu štátu Cyprus snaží chovať ako diktátor. Gréckemu cyperskému prezidentovi Dimitrisovi Christofiasovi diktuje s kým má obchodovať a podpisovať medzinárodné zmluvy, ako to robil nedávno, kedy Cyprus chcel rokovať o ťažení zemného plynu vo svojom mory. Samozrejme, že nato Christofias reagoval a Erdoganovi pohrozil. Zároveň Erdogan núti Cyperských Grékov, pravých a skutočných Cyperčanov aby sa obnovilo rokovanie o spojení sa so zaostalou časťou okupovaného Cypru, ktorý obývajú pisťahovalci z Turecka, ktorí sa tu usadili po tom, ako v r. 1974 odtiaľto vyhnali a vyvraždili miestnych a pôvodných Grékov. Samotné Turecko neuznáva menšiny, bojuje proti právam Kurdov, nedovolí mať gréckej menšine (to čo z nej ostalo) vlastné školy a práva.

Mnoho Grékov preto z Turecka odchádza, alebo veľká časť sa tvári ako moslimovia, pričom veľká časť západného a severného Turecka rozpráva grécky.

Záver

V tomto článku som načrtol viacero tém, ktoré sú v Grécku aktuálne. Som si vedomý, že mnohí pravicoví zaslepenci mi budú vyčitať a nadávať mi, či rasisticky ma osočovať, ale mne to naozaj nevadí, ako ľudia ukazujú svoju inteligenciu, pretože ak niekomu stačí čítať zaujatú propagandu a potom tu rasisticky nadávať na Grékov je to ukážka jedine jeho výchovy.

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Milujeme Slovensko

Vieme, že na to máme vo všetkých možných disciplínach.

EKONOMIKA

Syn daroval Zmajkovičovej dom, v majetkovom priznaní chýba

Jaroslav Zmajkovič získal priestranú nehnuteľnosť v roku 2008.


Už ste čítali?